Saim Diken kimdir? CHP Eyüpsultan'ın yakından tanıdığı isim hakkında bilinmeyenler

Saim Diken kimdir? CHP Eyüpsultan'ın yakından tanıdığı isim hakkında bilinmeyenler

Saim Diken kimdir? Eyüpsultan'da aktif siyaset ve STK'larda yer alan isimlerin başında geliyor. CHP'nin ilçe teşkilatı içinde aktif üyelerinden birisi. Saim Diken aslen Amasya'lı. Memleketi üzerinden dernek ve federasyonlar ile yakından ilgilenen isimlerd

Sıradışı tespitleri ile yer aldığı programlarda adından sıklıkla söz ettirn isimler arasına girdi. Son olarak ortaya çıkan "Tosuncuk" vakası ile yeniden gündeme geldi. Eyüpsultan siyasetinde önemli isimler arasında yer alan Saim Diken aramaları her yerde yapılmaya başladı. Peki Saim Diken kimdir? Nereli ve kaç yaşında? İşte Saim Diken'in hayat hikayesi..
 

SAİM DİKEN KİMDİR?

Amasya'ya bağlı Göynücek Başpınar köyünde dünyaya geldi. Doğum tarihi 1966 olarak belirtilmiştir. Lisan eğitimi İşletme Fakültesi'nde tamamladıktan sonra iş hayatına bankacı olarak atıldı. Bazı bankalarda üst düzey yönetici poziyonlarında çalıştı.

Evli ve 2 çocuk babasıdır. Çocuklarından biri öğrenci ve diğer doktordur.

Sivil toplum kuruluşlarıyla ky dernek STK'larına katılmasıyla başladı. 10 yıl profesyonel dernek ve vakıf yöneticiliği yaptı. Amasya Dernekler Federasyonu ve Karadeniz Dernekler Konfederasyonu Genel Başkanı olarak görev aldı.

Dernekler birliği kurarak memleketi Göynücek STK'larını bir araya getirdi. 
ADEF yönetiminde yer aldı. ADEF başkanı olarak bir dönem görev yaptı.

Siyasi hayatı CHP çatısı altında devam etti. CHP il ve ilçe meclis üyelikleri yaptı. 2019 yılı yerel seçimlerinden önce Eyüpsultan Belediye Başkan Aday adayı oldu. Ancak partisi kendisine değil Emel Bilanoğlu'na şans verdi.

Saim Diken  CHP İstanbul 2.Bölge Milletvekili Aday Adayı olmuştur ve CHP İstanbul  2019 da yapılması planlanan yerel seçimlerin'de, Eyüp Sultan belediye başkan aday adayı oldu
.