Deniz Köken, 'Hayat normale dönene kadar buradayız'

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken Gaziantep Islahiye'de devam eden çalışmalarla ilgili paylaşımda bulundu. Başkan Köken, 'Hayat normale dönene kadar buradayız' dedi.

Deniz Köken, 'Hayat normale dönene kadar buradayız'
27 Şubat 2023 - 11:25
Kahramanmaraş'ta meydana gelen iki büyük depremin ardından 11 ilimizde büyük yıkım yaşandı. Depremin ardından Türkiye tek yürek bögeye yardımlar ulaştırmaya devam ediyor.

Depremzedelerin ihtiyaçları ve hayatlarını devam ettirmek için gerekli yaşamsal malzelemelerin temini, arama kurtarma çalışmaları ve deprem bölgesinin yeniden yapılandırması konusunda belediye ekipleri ve STK'lar sefefberlik ilan etmiş durumda.

Eyüpsultan Belediyesi Başkan Deniz Köken liderliğinde ilçede toplanan yardımların koordinasyonundan, konteynir kentlere, alt yapı çalışmalarından en kaz kaldırmaya kadar bir çok alanda faaliyetlerini aralıksız devam ediyor.

Gaziantep Islahiye'de aynı gün aş evi kuran belediye ekipleri binlerce insana günlük sıcak yemek hizmeti veriyor. İlçenin ve köylerin alt yapı çalışmaları Eyüpsultan Belediyesi Fen İşlerinin katkılarıyla tamalanırken, okul ve depremzedelerin sık kullandığı kamu binalarının hijyeni yine Eyüpsultan Belediyesi tarafından yapılıyor.

ÇOCUKLAR UNUTULMADI
Eyüpsultan Belediyesi ekipleri arakdaşlarının çoğunu kaybeden çocukların yüzlerini güldürmek için kampanya başlattı. 'Bir oyuncak bir mektup' kampanyası ile bölgede çocuklara arkadaşlarından mektup ve oyuncak gönderen belediye, depremzede çocukların yüzünü güldürdü. Boş zamanlarında yalnız kalan çocuklarla oyunlar oynayarak onların morallerini yükseltmeye çalıştı.

Ulaşması zor köylere yardım malzemeleri belediye ekiplerinin çalışmalarıyla iletilmeye devam ediyor.

Tüm Türkiye'den yardımların devam etmesi konusunda çağrılar devam ederken, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken'den sosyal medya hesabından paylaşım geldi.
Başkan Köken paylaşımında, 'Hayat normale dönene kadar buradayız' ifadelerini kullandı. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum