Kandil Uzlaşısı Eyüpsultan'da! DEM Partili isimler CHP Listelerinden Seçime Giriyor

Cumhuriyet Halk Partisi, yerel seçimlerde Kandil'in siyasi uzantısı DEM Parti ile ittifak yaptı. Göstermelik aday pazarlıkları sürerken Kandil'den gelen talimatla kirli anlaşma sağlandı. Kent uzlaşısı bahanesiyle 'Kandil uzlaşısını' kuran CHP ve DEM'in düzenlediği ortak mitinglerde terörist başı Öcalan için özgürlük sloganları atıldı. DEM Parti'nin Esenyurt, Tuzla, Eyüpsultan, Üsküdar, Kartal, Sancaktepe, Sarıyer, Beyoğlu, Maltepe ve Zeytinburnu ilçelerinde 31 meclis üyesi adayıyla CHP listelerine yazıldı.

Kandil Uzlaşısı Eyüpsultan'da! DEM Partili isimler CHP Listelerinden Seçime Giriyor
05 Mart 2024 - 09:45 - Güncelleme: 05 Mart 2024 - 10:01
Cumhuriyet Halk Partisi, 8'li koalisyon ortakları tarafından yalnız bırakıldı. 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde olduğu gibi yine Kandil'in siyasi uzantısı DEM Parti'nin kapısını çaldı. CHP lideri Özgür Özel, "Görüşmelerimiz açık ve şeffaf olacak" diyerek ellerinde şehitlerimizin kanı olan DEM Partili eş başkanlar ile el sıkıştı.

Eyüpsultan'da CHP listelerinde DEM Parti İlçe ve Belediye Başkan Adayı Servet Güzel yer aldı. CHP'nin mevcut adayı Mithat Bülent Özmen'in ise DEM adaylarını listeye almasının ardından seçimi kazanmaları durumunda belediye başkan yardımcılığı vaad ettiği de gelen bilgiler arasında.


Göstermelik adaylık pazarlıkları sürerken kapı arkası siyaset ve Kandil'den gelen talimatla kirli anlaşma sağlandı. "Kent uzlaşısı" bahanesine sarıldıkları Kandil uzlaşısı ile vatandaşlardan oy toplamaya başladı. Ortak mitinglerde terörist başı Öcalan sloganları atıldı, PKK paçavrası açıldı.


CHP, İstanbul Esenyurt'taki belediye başkan adayını çekerken DEM Parti'yi desteklediğini açıkladı. Öte yandan CHP'nin listeleri terör operasyonlarında adı geçen isimlerle doldu taştı.


DEM Parti'nin Esenyurt, Tuzla, Eyüpsultan, Üsküdar, Kartal, Sancaktepe, Sarıyer, Beyoğlu, Maltepe ve Zeytinburnu ilçelerinde 31 meclis üyesi adayıyla CHP listelerinden seçimlere gireceği netleşirken ortaya çıkan tablo, Kandil uzlaşısını kanıtladı. aHaber yayınına katılan Sabah Gazetesi Haber Koordinatörü Kenan Kıran, CHP listesinde yer alan DEM Partili meclis adaylarını açıkladı.EYÜPSULTAN'DA DEM PARTİLİ 2 MECLİS ÜYESİ ADAYI CHP LİSTESİNDE
3. SIRA - DEM Parti Eyüpsultan İlçe Başkan adayı Servet Güzel
9. SIRA – Hüseyin Cebe (Kesin aday listesinden çıkarıldı)

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum