Deniz Köken kimdir? Ailesi Biyografiisi, Eyüpsultan Belediye Başkanı hakkında bilinmeyenler

Deniz Köken kimdir? Ailesi Biyografiisi, Eyüpsultan Belediye Başkanı hakkında bilinmeyenler

İstanbul Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken en çok merak edilen belediye başkanları arasında yer alıyor. Deniz Köken kimdir, nereli, kaç yaşında ve ailesi en çok sorgulama yapılan konuların başında geliyor. Peki Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köke

İstanbul'un en başarılı belediye başkanları anketlerinde ilk sıralardaki yerini devamlı koruyan isim Deniz Köken. Eyüpsultan'ın eski isimlerinden ve hayatını Eyüpsultan'da geçirmiş isimlerden. Kendisi ve ailesi Eyüpsultan'da ikamet ediyor.
 

DENİZ KÖKEN KİMDİR? BİYOGRAFİSİ


Ordu Perşembe ilçesinde 1.1.1964 yılında dünyaya geldi. İktisat fakültesinde lisans eğitimini tamamlamasının ardından ilk iş deneyimi İstanbul Üniversitesi'nde saymanlık olarak yaptı. Bankacılık sektöründe hizmet verdi.
Siyasete Refah Partisi çatısı atında başladı. 1994 yılında Eyüp Belediyesi Meclis Üyeliği ve İBB Meclis Üyeliği görevini yaptı. Aynı dönem Eyüp Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Bütçe ve Tarife Komisyonu'nda başkanlık yaptı.

- Deniz Köken Antalya geçmişi,
İstanbul'da verdiği hizmetlerin ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev aldı. Yeniden Eyüp Beledyesi Meclis Üyeliğine seçildi. Siyasi hayatı boyunca sürekli görev alan lider karakter olarak karşımıza çıktı.

- Spora olan ilgisi,
Küçük yaştan beri çeşitli spor dallarıyla ilgilendi. Başta futbol olmak üzere basketbol ve binicilik sporları ile yakından ilgilendi. 1994-99 yılları arasında Eyüpspor Kulübü Başkanlığı yaptı.

- Gaziantep yılları,
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevi yaptığı dönemde basketbol kulünü kurdu. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi kurucuları arasında yer aldı. Gaziantep'de yapılan çok sayıda hizmette imzası olan bir isim Deniz Köken.
 

EYÜP MUSİKİ VAKFI KURUCUSU

Müziğe olan merakı ve ilgisi sebebiyle sürekli Türk Musikisi'ne önem verdi. Eyüpsultan'da Eyüp Musiki Vakfı kurucu üyeliği yaptı. Memleketi olan Ordu'nun çeşitli STK'larında görev aldı. Ordulular Birliği Hizmet Vakfı Kurucu Üyeliği yaptı.


Deniz Köken Ailesi,

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

SİYASİ HAYATI

Deniz Köken, 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti’nin İstanbul Eyüpsultan Belediye Başkanı seçildi. Üç yıldır başarılı bir şekilde görevini sürdürmektedir.

 

Deniz Köken'in siyasi haritasın bahsedilecek olursa sırasıyla;

1994 – 1999

Eyüp Belediyesi Başkan Yardımcısı

Refah Partisi İBB Meclis Üyesi

Eyüp Musiki Vakfı Kurucusu

1999 – 2002

Eyüp Belediyesi Başkan Yardımcısı

Fazilet Partisi İBB Meclis Üyesi

İBB Bütçe Komisyonu Üyesi

İBB Tarife Komisyonu Başkanı

2002 – 2004

Eyüp Belediyesi Başkan Yardımcısı

AK Parti İBB Meclis Üyesi

İBB Bütçe Komisyonu Üyesi

İBB Tarife Komisyonu Başkanı

2004

Kâğıthane İlçe Meclis Üyesi

2004 – 2009

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı

2009 – 2014

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri

2014 – 2018

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri

Gaziantep OSB Yönetim Kurulu Başkanı

2019 –

Eyüpsultan Belediye Başkanı

Deniz Köken ile ilgili daha fazla haber

[ilgili-haber=547]

[ilgili-haber=547]

[ilgili-haber=474]

[ilgili-haber=193]

[ilgili-haber=382]