Murat Özkaya kimdir? Eyüpspor Başkanı ve Galatasaray Kongre Üyesi Murat Özkaya'nın Hayat Hikayesi

Murat Özkaya kimdir? Eyüpspor Başkanı ve Galatasaray Kongre Üyesi Murat Özkaya'nın Hayat Hikayesi

Murat Özkaya Kimdir? Eyüpspor Başkanı ve Galatasaray Kongre Üyesi Murat Özkaya hakkında bir çok konu merak ediliyor. Murat Özkaya kimdir, nereli ve ne iş yapıyor sorgulamaları her geçen gün arama motorlarında artıyor. Peki Murat Özkaya kimdir? Nereli ve k

Murat Özkaya kimdir? Eyüpspor Başkanı olmasının ardından adından sıkça söz ettiren zengin iş adamı hakkında çok şey merak ediliyor. Özel hayatı ve iş hayatı en çok araştırılan konular arasında. Peki Eyüpspor Başkanı Murat Özkaya kimdir? Murat Özkaya nereli ve ne iş yapıyor?

Eyüpspor’un transferleriyle adından söz ettirmesine sebep olan Murat Özkaya ülkenin önde gelen iş adamlarından birisi. Bu yıl Süper Lig’den Sekidika, Umut, Oğulcan, Erencan, Rodrigues gibi önemli isimleri transfer etti. Yurt içi ve yurt dışında büyük transferlere imza attırmasıyla tanınmış kişi olarak biliniyor.

MURAT ÖZKAYA KİMDİR?
Murat Özkaya 2005 yılında kurulan Metal Oto’nun sahibi. Metal Oto, Türkiye genelinde yaklaşık 9.000 araç filosu ve 500 personeli ile 25 ilde faaliyet gösteriyor. 2018 yılında Metal Oto bünyesine katılan Central Rent a Car ve İngiltere menşeili Green Motion markaları ile bireysel kullanıcılara ve kurumsal firmalara günlükten 6 aya kadar olan vadelerde kısa dönem araç kiralama hizmeti sunuyor.
Murat Özkaya, 2019'dan bu yana Eyüpspor'un başkanlığını yapıyor. Özkaya'nın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Sixt Rent a Car firması ise Galatasaray'ın forma göğüs sponsorudur.
Öte yandan Murat Özkaya'nın Galatasaray kulübü üyeliği de bulunuyor.